8/02/2015

Life Is Beautiful, 1997
Režisierius: Roberto Benigni
Žanras: Drama, komedija
10/10

Šis filmas, galima sakyti, turi dvi dalis. Pirmoji dalis pasakoja istoriją apie pagrindinį veikėją jauną žydą Guido (akt. Roberto Benigni), atvykusį iš kaimo ir įsimylėjusį jauną mokyklos mokytoją Dorą (akt. Nicoletta Braschi). Ir taip pirmoji dalis vystosi  toliau, iki tol kol jie pasigimdo sūnų. 
Antroji dalis tarsi prasideda nuo berniuko gimtadienio. Italijoje sustiprėja fašizmas, Guido ir jo sūnus Joshua (akt. Giorgio Cantarini) patenka į koncentracijos stovyklą, o Dora paskui šeimą įlipa į traukinį. Berniuko tėvas, nenorėdamas sakyti vaikui kur jie papuolė, pameluoja, kad tai žaidimas, o laimėtojas gaus tikrą tanką (Joshua yra tiras žaislinių tankų fanas).
Šis filmas mano sąraše atsirado labai senai ir atsitiktinai. Tada buvau labai "pasinešusi" ant dramų ir kiek tik radau tiek žymėjausi, net neskaičiusi aprašymų. Tačiau šį filmą pamačiusi nė kiek nesigailėjau.
Patikėkit, dar tokio mielo filmo nesu mačius! Filmas skleidžia labai gražią aurą, pats yra labai gražus ir mielas, linksmai liūdnas, parodo didžiulę meilę sūnui ir žmonai, ir begalinę drąsą. Taip pat labai gerai parinkti aktoriai. Kiekvienas filmo kadras yra labai gerai sulipdytas iš visų pusių. Tikrai. Jei dar nematėte, patariu pažiūrėti. Užkabino iki širdies gelmių.

4 komentarai:

 1. Anonimiškas13:45

  Kaip recenzijai kažko trūko. Pati esu mačius šį filmą, bet jei niekad nebūčiau jo žiūrėjusi užsikabinčiau tik dėl to, kad man įdomu visi tie istoriniai įvykiai apie koncentracijos stovyklas. Tačiau jei žmogus nesidomi tuo, tu turi atskleisti bei parašyti kažką tokio, kas ptritrauktų ir jį.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Žinau, recenzijų rašyti nemoku. Net ir savęs nelabai moku įtikinti, ką jau kalbėti apie kitus. Rašant šį įrašą mano galvoj, turbūt, burbuliavo šviežios mintys, nekantraujančios išvysti dienos šviesą. Tačiau dabar tokių įrašų neberašau.

   Nuoširdžiai dėkoju už tavo komentarą! Visada malonu sulaukti nuomonių.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas20:13

   atrašau gal ir labai vėlai, bet vis tiek.
   o tu rašyk dar tokių įrašų. reišk viską, ką nori išreikšti ir su laiku tobulėsi! galbūt padėsi kitiems atrasti dar daug gražių filmų kaip šis. čia buvo tik mano asmeninė nuomonė, tačiau lauksiu kitų tavo įrašų ir tikėsiuosi tarp jų išvysti dar tavo minčių apie gerus filmus. :) sėkmės,Simona!

   Panaikinti