5/29/2016

Germany: Bremen


Brėmene lankiausi jau seniau nei prieš mėnesį. Ir tik dabar sugebėjau atrasti laiko. O dėl Brėmeno dėrėjo jo atrasti ir anksčiau.

Brėmene buvome vos dieną. Gal pusdienį. Bet miestas tikrai paliko labai didelį įspūdį. Miestas pasakiškai spalvotas. Tik taip išeina, kad mano nuotraukos amžinai tampa juodai baltos (o gal baltai juodos?).

Tądien, ką tik atvykus į Brėmeną, smarkiai lijo. Akmenimis grystu keliu plaukė, upeliukais tekėjo, ką tik nuo medžių nukritę žiedlapiai susimaišę su lietaus vandeniu. Nepaisant viską plaunančio lietaus, praeiviai vis tiek šypsojosi.
Kažkur aikštės kampe grojo gatvės muzikantas. Per aikštę aidėjo į jo gitaros dėklą metamų monetų garsas. Garsas, kai moneta atsimuša į monetą. Trumpas skimbtelėjimas.
Kvepėjo maistu. Dabar net nebepamenu kokiu. Atsimenu tik gardų kvapą, vis viliojantį atsisėsti lauko kavinėj, ant šlapių kėdžių. Tokių šlapių, kad būtų galima jose virti sriubą ir pamaitinti visą armiją.
Ir dar katedros laiptai, šalia jų stovintis važinėjantis alaus baras ir sukama muzikinė mašina. Vyrai, perkantys alų ir metantys kamštelius ant katedros laiptų, ir, pagal tradiciją, vyras su skrybėle ir fraku, šluojantis kamštelius nuo laiptų.

Stovint ir besisukant tose gatvėse, norėjosi tik šypsotis ir niekada neužsimerkti. Labai gražu. Pasakiškas miestas. Nors ir nebuvo mūsų kelionės pagrindinis tikslas, tikrai paliko ne mažesnį įpūdį.
 
 
 
 

 


 

2 komentarai: