2/17/2017

A. Baricco "Toji istorija", bet labiau apie Baricco


 
Savo kūrybą laikau neapdirbtais jausmais. Nežinau kaip viskas rodosi kitiems. Bet aš skaitau save. ir tas skaitymas manyje kelia dar didesnes audras, nei tas, kurios manyje buvo rašant. Labai panašų jausmą jaučiu skaitant Baricco knygas. Ir norėdama pristatyti šią knygą, turbūt noriu pristatyti jas visas. ir save. nes vis jose pasiklystu. o jas užbaigiu susiliejusiu vaizdu akyse. nes jaučiu per daug, kad akys neašarotų.

ši knyga yra Paskutinio istorija. Ją pasakoja visi, tik ne jis pats. istorija apie keistą svajonę, apie keistą meilę ir gyvenimą - kaip ir visose, mano skaitytose, Baricco knygose. Niekaip nesuprantu, kiek jausmų reikia turėti, kad jais galėtum ištapyti tiek puslapių. tiek knygų.

Knygoje sutalpintas visas gyvenimas.


lenktynės, mašinos, greitis.

karas, fortepijonai ir kelias.


"Kodėl tu visada liūdnas? - paklausiau.
Aš neliūdnas.
Liūdnas.
Viskas yra kitaip, atsakė. Pasakė, kad nors žmonės gyvena metų metus, iš tiesų jie gyvena tik mažą to laiko dalį, ir tai yra tie metai, kai jie gali daryti, kam yra gimę. Tuomet jie yra laimingi. Likęs laikas prabėga laukiant arba prisimenant. Kai lauki arba prisimeni, pasakė, nesi nei liūdnas, nei laimingas. Atrodai liūdnas, bet taip yra tik todėl, kad lauki arba prisimeni."

Šis veikėjas auga norėdamas savaip sutvarkyti pasaulį. jis siekia savo beprotiškos svajonės.

Baricco knygos nėra labai lengvos skaityti. Niekaip negali nuspėti kas atsitiks vėliau, nes viskas išmėtyta skirtinguose skyriuose ir dalyse. O tik perskaičius knygą gali viską suvesti. šio autoriaus knygose yra tiek daug paslėpta.. net kažką atradus nežinai ar tai jau viskas. galbūt ir nesužinosi. jeigu dar kartą neperskaitysi knygos.
šio autoriaus darbai transliuoja tokias emocijas, kurių niekada nesitikėjau išvysti ne savo darbuose. Nes kiekvienas rašome taip, kaip galime save suprasti. kiekvienas save reiškiame taip, kaip save suprantame. O kitiems sunku mus suprasti būtent taip, kaip save bandome išreikšti. O aš Baricco, atrodo, suprantu. Vieną iš nedaugelio.

 vieną iš nedaugelio tų, kuriuos jaučiu labai ir visiškai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą